fbpx

“Perla” e re e Dimitrov: Ukraina është shtet i shpikur- ajo është “Maqedonia ruse”

Ukraina është shtet i shpikur, njëjtë sikur edhe Maqedonia, deklaroi historiani bullgar Bozhidar Dimitrov për televizionin kombëtarë bullgar. -Në vitin 1954 një pijanec e dha...

“Puç” dëshmoi se shërbimet i kemi “shoshë”: Kush nuk ka bërë punën e vet?

Lideri i opozitës, Zoran Zaev publikoi një pjesë të “bombës” shumë të pritur, duke prezantuar biseda të përgjuara të politikanëve, ministrave qeveritarë, gazetarëve dhe...

Biznesmenët përshëndetën, punëtorët honorarë refuzuan ndryshimet

Nënshkruesit e Kartës për solidaritet dhe mbrojtjen e të drejtave të punëtorëve refuzojnë paralajmërimet për ndryshime për ligjet për kontribute dhe punë honorarë. Sindikata...

A guxojnë mediat ta shpallin “bombën” e Zaevit?

Dje u shfaqën video materialet e takimeve “sekrete”  midis Gruevskit dhe Zaevit, ku dëgjohet se si lideri i LSDM-së thotë se atë që e...

Shefi i ri i diplomacisë greke deshi të luaj në kartën shqiptare lidhur me...

Cila do të jetë politika e shefit të ri të diplomacisë greke, Nikos Kozias ndaj Maqedonisë? Edhe pse trashëgimtari i Evangelos Vanizelos gjatë marrjes...

Udhëzimi i fundit: Për 12. 000 honorar, më shumë se 6000 denarë kontribute

Në seminarin e djeshëm për llogaritjen e shpenzimeve për personat e angazhuar honorar, në të cilin morën pjesën agjencitë autoriale dhe përfaqësuesit e Fondit...

Samaras nuk i ka lënë Ciprasit as letër tualeti e as fjalëkalimin e Wi...

Kryeministri i ri i Greqisë, Aleksis Cipras, mbrëmë gjatë arritjes në rezidencën e re zyrtare ka ngelur i habitur kur ka vërejtur se administrata...

Gafa e parë: Cipras ka ikur nga orët e mitologjisë!

Lideri i ri i sapozgjedhur grek, Aleksis Cipras në fjalimin e tij të fitores ka bërë një gafë, duke përmendur ndodhinë e profetes Kasandra...

Vila zora: “Ne ngulfatemi, ndërsa etërit e qytetit bëjnë gjumë të qetë

Ngufatja është alarmante dhe  përqendrimet e tilla janë materie të  dëmshme në ajrin, në gjuhën e mjekësisë, janë të rrezikshme për jetën, thonë nga...

Volers: Për tre vjet ka pirë 1.050 espreso!

Ambasadori amerikan në largim Pol Volers  i pazakontë dhe bashkëkohorë në sintetizimin e mandatit tre vjeçar në Maqedoni. Në ifografikonin,të publikuar faqen zyrtare të facebook-ut të...

LAJME MË TË REJA

BALLKAN

VERIFIKIMI I FAKTEVE