fbpx

 “Bombë” e re e Zaevit: Ja dëshmitë se Mijalkov dhe Gruevski me vite kanë...

LSDM sot publikoi regjistrime të reja nga bisedat e përgjuara. Kryetari i partisë, Zoran Zaev tha se bëhet fjalë për dëshmi për atë se...

Hetimin e brendshëm në “Telekomin e Maqedonisë” do ta zbatojnë ekspertë të jashtëm

Hetimin e paralajmëruar të brendshëm në “Telekomin e Maqedonisë” dhe “T Mobile” rreth dyshimeve për përfshirjen e tyre eventuale në aferën “Përgjimi” që i...

“Lada” e Brankos më 9 maj në protesta para qeverisë

„Lada Niva”, simbol i “Rezistencës”, protestat të udhëhequra nga ish lideri i LSDM-së Branko Cërvenkovski, që filluan pas ngjarjeve në Kuvend më 24 dhjetor...

Nga “bombat” pësuan stema, provimi shtetëror dhe ndryshimet kushtetuese

Me publikimin e “bombave” të LSDM-së disa projekte që Qeveria e RM-së i planifikonte madje edhe i promovonte, ngelën pa u përfunduar, Konferencat e shtypit...

MPB nuk hap “Youtube”

“Me kërkesë të Prokurorisë, ne që atëherë reaguam deri tek “Youtube” dhe regjistrimet u hoqën, e nëse edhe më tej janë aty, me siguri...

Gjuha pikante e Jankulloskës nga “bomba” 20: Mbeturinë e madhe, grup i çmendur, unë...

Audio regjistrimet nga “bomba” 20, sipas liderit të LSDM-së tregojnë se pushteti ka punësuar kuadro partiak nëpër institucionet shtetërore ndërsa ministrja e brendshme Gordana...

Peshkopi Timotej: Për momentin Maqedonia s’ka burrë nëne që do rrënonte objekte kishtare

Ne do të vazhdojmë të ndërtojmë, por në qoftë se dikush dëshiron të vijë të shkatërrojë le të urdhërojë;  a ka lindur nëna mashkull...

Historiani bullgar Paskov: Maqedonia për ne është më shumë se Kievi për Rusinë

Maqedonia është temë e rëndësishme në jetën politike të Bullgarisë, vlerësoi shkrimtari dhe historiani bullgar Plamen Paskov në debatin për Luftën e Parë Botërore...

Ose qeveri kalimtare ose BE- guvernator deri në zgjedhjet e reja, propozojnë diplomatët e...

Përfaqësuesit e BE-së akuzojnë Qeverinë e Nikolla Gruevskit “se po e çon vendin kah katastrofa” dhe iu bëjnë thirrje pushtetit dhe opozitës të ulen...

Ivanov nuk iu beson lotëve të Gruevskit?

Presidenti i shtetit, Gjorgje Ivanov në intervistën e djeshme në и intervistën e "Sitelit", në pyetjen që iu parashtrua (në formë: Ju thërrasin), pse nuk...

LAJME MË TË REJA

BALLKAN

VERIFIKIMI I FAKTEVE