fbpx

Tre të mitur u sulmuan në Shkup

Mbrëmë, rreth orës  22:50, në kryqëzimin mes bulevardit  “Kërste  Misirkov” dhe bulevardin “ Goce Dellçev” në Shkup, disa persona të panjohur, fizikisht i kanë...

Gjendet trupi i gjashtëvjeçares nga Shipkovica

Banorët e Shipkovicës në bashkëpunim edhe me ushtrinë sot kanë gjetur trupin e pajetë të Rinës 6 vjeçare e cila rezulton e zhdukur që...

Në dalje të Ohrit drejt Stugës një person plagoset me thikë

Gjatë ditës së djeshme, rreth orës 4 në bulevardin “Turistiçka” të Ohrit drejt Strugës, B.M. (1992) nga fshati Poroj i Tetovës i cili ishte...

Këngëtare dhe valltare nga Shqipëria kapen pa dokumente në Çegran

Me urdhër për kontroll nga Prokuroria në Gostivar, nga ana e zyrtarëve të MPB dhe DAP u krye kontroll në objektin “Nota” në Çegran...

Ndërron jetë futbollisti Aleksandar Pandovski

Ka ndërruar jetë futbollisti maqedonas AleksandarPandovski, i cili po luftonte me jetën pas aksidentit të rëndë që ndodhi para pak ditësh në dalje të Shkupit. Makina tip "Golf" me...

Tredhjetë ditë paraburgim për nëntë të arrestuarit në aksionin “Celula”

Nëntë ,nga 36 personat e ndaluar dje gjatë operacionit policor "celula", të akuzuar për veprën penale “Pjesëmarrje në ushtri të huaj, polici, në formacione...

Policia në kërkim të tre sulmuesve nga fshati Lopat i Kumanovës

Dy vëllezër dhe një person i panjohur, mbrëmë në fshatin Lopat të Kumanovës, kanë sulmuar tre persona, të cilët pas incidentit për të marr...

Vdes 10-vjeçari nga plumbi qorr

Përpos vrasjes së dyfishtë e cila tronditi vendin mëngjesin e sotëm, mësohet se një vrasje ka ndodhur edhe në Gostivar. Një fëmijë i moshës...

Zbulohet identiteti i të vrarit në Lagjen e Trimave

Policia e Kumanovës, konfirmon vrasjen në “Lagjen e Trimave” në Kumanovë. “Në orën 11:20 në rr. ‘Tode Mendoll’ në Lagjen e Trimave një person nga...

Vritet nëna dhe i biri në Kozle

Policia pas hetimit të bërë e ka vërtetuar identitetin e nënës dhe të birit të cilët mëngjesin e sotëm u gjetën të vrarë në...

LAJME MË TË REJA

BALLKAN

VERIFIKIMI I FAKTEVE