fbpx

Greqia para vendimit historik

Grekët filluan sot të votojnë për një referendum, rezultati i të cilit do të jetë vendimtar për të ardhmen e qeverisë të parë të...

Duke goditur në tiganë dhe tenxhere, protestuesit kërkuan dorëheqjen e Gruevskit

Mijëra qytetarë dhe mbështetës të opozitës janë duke protestuat para banesës së kryeministrit Nikolla Gruevski duke kërkuar nga ai largimin nga skena politike. Protesta...

Solemnisht u hap objekti i ri i VMRO DPMNE, u bë prerja e tortës...

Pas fjalimit të liderit të VMRO DPMNE-së, Nikolla Gruevski, solemnisht u lëshua në përdorim godina e re e partisë ndërsa u bë edhe prerja...

Në sheshin e Shkupit vendosen 128 drita dhe spërkatëse uji

Dukja e re e sheshit të Shkupit është në përfundim e sipër ndërsa gardhi që këto ishte prezent, filloi të largohet. Pritet që së shpejti...

Marsh protestues prej Qeverisë deri tek Ministria e kulturës kundër “Shkupi 2014”

Anëtarë të LSDM-së sot prej orës 18 marshuan nga Kampi i lirisë para Qeverisë deri tek Ministria e kulturës në shenjë proteste kundër projektit...

Galeria: Ekipi i “Metës” hyri në Kumanovë, fotografi tronditëse nga Lagjja e Trimave

Ekipi i “Metës” hyri në Lagjen e Trimave në Kumanovë, ku vunë re shtëpi  krejtësisht të shkatërruar. Pronarët janë para objekteve dhe shohin se...

Policia shpërbën grupin e  protestuesve  dhe i ndejk nëpër rrugica

Siç  raporton reporteri ynë  policia ka ngushtuar rrethin e protestuesve prej para Qeverisë kah Parku i qytetit dhe bulevardit “Partizanski Odredi”. Një grup  protestuesish...

Nxënësit e shkollave të mesme vendosën kampe para MASh

Nxënësit e shkollave të mesme fituan të drejtën të ngrenë kamp para Ministrisë së Arsimit dhe shkencës dhe filluan me rregullimin e kampeve. Ata nga...

“Hajde” në Gjykatën Kushtetuse dorëzoi më shumë se 6000 parashtresa

Honoraristët kërkuan nga Gjykata Kushtetuese t’i anulojë ligjet me të cilat edhe kjo kategori e qytetarëve paguajnë kontribute. Në marshin protestues deri në Gjykatë,...

Studentët dhe nxënësit në marsh kundër reformave të papërshtashme

Studentët dhe nxënësit e shkollave të mesme paralelisht,  në mesditë, do të fillojnë marshet kundër reformave  të papërshtatshme në arsim. “Plenumi i Studentëve” marshin e...

LAJME MË TË REJA

BALLKAN

VERIFIKIMI I FAKTEVE