fbpx

Gjykimi i aktivistit Bogoevski anulohet për 14 nëntor

Gjykimi i aktivistit të “Revolucionit Laraman”, Pavle Bogoevski, është anuluar për më 14 nëntor sepse në propozimin e Prokurorisë ka munguar vlera e dëmit...

Selia e re e PSP-së është thuajse gati – zhvendosja në shtator

PSP në fillim të shtatorit punën e saj do ta vazhdoj në hapësirat e reja në rrugën “Franklin Ruzvelt” ku po përfundojnë përgatitjet e...

Çfarë kërkoi MPJ nga të huajt për vërshimet: Automjete xhip, kamionë, çizme gome…

Ministria e jashtme deri tek ambasadat në Shkup më 9 gusht dërgoi shkresë në të cilën kërkohet ndihma financiare dhe ofrohet listë me prodhime...

Katastrofë në Hasanbeg pas vërshimeve: Kërcejnë nga ballkoni që të shpëtojnë

Automjeti i Ndihmës së shpejtë nxori një grua të moshës së mesme nga shtëpia e saj në Hasanbeg, e cila siç tregon familja e...

Është koha që Qeveria të jep dorëheqje, porositën protestuesit

Deri në përleshje të vogël mes  NJRSH dhe protestuesit erdhi në protestën e sotme pasi pjesëtarët e “Revolucionit shumëngjyrësh” tentuan të rrëzojnë përmendoren e...

“Revolucioni shumëngjyrësh” me fishekzjarrë numër 1 përfundoi numërimin

Aktivistët e "Revolucionit shumëngjyrësh" mbrëmë para hapësirave të Prokurorisë speciale me vizatimin e numrit 1 romak i përbëre nga njerëz dhe flakadan shkroi numrin...

„Revolucioni shumëngjyrësh“ bllokoi më shumë udhëkryqe në Shkup sesa që paralajmëroi

“Revolucioni i larmë”sot në orën 12 bllokoi më shumë udhëkryqe në qendër të Shkupit. Krahas tre udhëkryqeve të paralajmëruara, pa paralajmërim, me aksion guerilë...

“Nuk do t’ju kalojë, nuk do të relaksohemi”, porositën protestuesit

Lëvizja civile “Protestoj” dhe “Revolucioni shumëngjyrësh” sot para Kuvendit porositën se nuk do të heqin dorë nga lufta e tyre derisa të mos përmbushen...

Këshilli opozitar i shqiptarëve në protestë kërkoi drejtësi, demokraci dhe dinjitet

Me parullat “Ali tradhtari”, “Demokraci”, “Vdekje fashizmit”, “Poshtë BDI me Gruevskin”, “Drejtësi”, disa mijëra qytetarë të përkatësisë etnike shqiptare filluan protestën “Dita D- drejtësi,...

Protestuesit i porositën RTVM-së “Fund të programit”

  “Revolucioni laraman” sonte ngjyrosi godinën e RTVM-së dhe porositi servisin publik për “Fundin e programit”. Fokusi i protestës së sotme u vendosi mbi televizionin...

LAJME MË TË REJA

BALLKAN

VERIFIKIMI I FAKTEVE