fbpx

Bruksel: Emigrantët nga Idomeni të transferohen nëpër kampet e Greqisë

-

KE dërgoi apel deri të gjithë emigrantët që të transferohen në kampet tjera në Greqi.

“KE do të vazhdoj të dërgoj apel se njerëzit në Idomeni duhet të ridestinohen dhe kujdesen në qendrat e pranimit në Greqi dhe nuk duhet të bëjnë tentime të rrezikshme. OJQ-të duhet t’ju sigurojnë të dhëna të sakta që të evitohen incidentet e mëtutjeshme” deklaroi zëdhënësja e KE-së, Mina Andreeva.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.