fbpx

Ambasada Britanike: Ekzistojne pohime serioze për keqpërdorim të pushtetit,

-

Ambasada e Britanisë së Madhe në Shkup, vlereson se ekzistojne pohime serioze për keqpërdorim të pushtetit, pas zbulimit të skandalit me përgjimet ilegale nga ana e pushtetit.

“Nuk komentojmë cështje që kanë të bëjnë me bisedat tona private. Megjithatë, ekzistojnë pohime serioze për keqpërdorim të pushtetit, veprimeve kriminale dhe shkallë të lartë të ndikimit të shërbimeve sekrete të Maqedonisë në politikë, media, gjyqësor dhe në aspektet tjera të përditshmërisë. Në këtë drejtim, Mbëretëria e Bashkuara e Britanisë i bënë thirrje qeverisë së Maqedonisë dhe institucioneve, që në tërësi të kryejnë hetimet e nevojshme për këto dyshime dhe të respektohen principet e të drejtës”, thuhet në reagimin e Abambasadës  Britanike në Shkup

.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.