fbpx

Basha: Situata në Shqipëri nuk është e ngjashme me Maqedoninë, por edhe më keq

-

Lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe figura më e fuqishme opozitare, sot harroi fjalorin diplomatik dhe e quajti ligjin e rievoluimit të prokurorëve dhe gjykatësve “proces mafioz”.

Ai më tej tha se diplomatë të rangut të lartë punojnë për Edi Ramën, se i kanë “grabitur” ekspertët e BE-së që punojnë në reformat e gjyqësorit. Edhe pse nuk përmendi emra, ai në fakt iu drejtua Knut Flekenshtajnit, i cili është kundër formimit të qeverisë teknike, siç ndodhi vitin e kaluar në Maqedoni.

Basha shtoi se pajtohet me Flekenshtajnin se situata nuk është e ngjashme si në Maqedoni sepse në fakt është më e keqe. Ai përsëriti se shqiptarët nuk do të shkojnë në zgjedhje me kryeministër “i cili është komandanti kryesor i narko-armatës”.

Procesi i rievoluimit është elementi kyç i reformave gjyqësore në Shqipëri. Kjo reformë është kyçe për hapjen e bisedimeve për aderimi e Shqipërisë në BE.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Nulled WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download samsung firmware
Download Premium WordPress Themes Free
download udemy paid course for free