fbpx

Arifi: Me LSDM-në biseduam për pozicionet fillestare

-

Nënkryetarja e BDI-së, Teuta Arifi pas takimit të sotëm të përfaqësuesve të BDI-së dhe LSDM-së në hotelin “Holiday In” tha se është mbajtur diskutim konstruktiv, por se fjalën e fundit do ta ketë kryesia e partisë BDI.

“BDI është parti politike e cila është e hapur. Ne sot kishim bisedime për pozicionet tona iniciale. Opinioni është njoftuar për kornizat tona, do të thotë integrimi në BE, realizimi i Marrëveshjes së Përzhinës lidhur me çështjen e PSP-së. Gjithashtu, çështjet që lidhen me realizimin e Marrëveshjes së Ohrit dhe integrimi i vendit tonë në BE dhe NATO së bashku me barazinë e plotë të shqiptarëve. Kështu që, kishim diskutim konstruktiv, ndërsa vendimet finale do të merren nga kryesia e BDI në kryer me liderin Ahmeti” tha Arifi.

Nga LSDM, përfaqësues në takim ishin zv- kryetarja Radmila Sheqerinska, Renata Deskoska dhe Oliver Spasovski ndërsa nga BDI krahas Arifit, ishin kryetari i Çairit, Izet Meyhiti dhe i pari i Gostivarit, Nevzat Bejta.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.