fbpx

Gjykata e Apelit duhet të vendos për lirimin e Kezherovskit

-

Gjykata e Apelit në Shkup më vonë deri të martën do të prononcohet, se gazetari  Tomisllav Kezharovski do të mbetet me lirimin me kusht ose do të duhet të kthehet në burg dhe të vuaj edhe tre muaj burg që i kanë mbetur nga dënimi, shkruan “Fokus”.

Gjykata e Apelit zvogëloi dënimin Kezharovskit nga katër vite në dy vite e gjysmë. Pas zvogëlimit të dënimit, Kezharovski i mbetën të vuaj edhe 3 muaj burg.

Kezharovski, dorëzoi kërkesë për lirimin me kusht sepse  ka vuajtur 90 për qind  nga dënimi. Komisioni i shkallës së parë pranoi kërkesën, e Prokurorisë Publike dorëzoi ankesë deri tek Gjykata më e lartë, me çka  derisa nuk prononcohet vendimi i Komisionit të shkallës së parë nuk mund të jetë i plotfuqishëm

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.