fbpx

Angelov dorëzoi padi penale kundër prokurorit Zvrlevski

-

Lideri i ‘Dinjitetit”, Stojançe Angellov në Prokurorinë Publike ka dorëzuar padi penale kundër prokurorit Marko Zvrlevski.

Kallëzimi penal depozitohet për shkak të “keqpërdorimit të pozitës zyrtare”, “cenimit të barazisë së qytetarëve” dhe “ndalimit të qasjes në sistemin publik informativ”.

“Marko Zvrlevski e ka keqpërdorur pozitën e tij dhe me një deklaratë me shkrim ai ju ka ndaluar qytetarëve të Maqedonisë qasje deri te informacioni”, deklaroi Angellov para Prokurorisë Publike.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.