fbpx

Ahmeti dhe Zaev kanë biseduar për krizën politike dhe dorëheqjen e Ivanov

-

Kryetari i BDI, Ali Ahmeti sot e vizitoi shtabin e LSDM në “Bihaçka”, ku realizoi një takim me liderin e LSDM, Zoran Zaev.

Në takim është biseduar për tërheqjen e vendimit të Gjorgje Ivanov për falje të funksionarëve të tashëm dhe ish funksionarëve të lidhur me aferën e përgjimeve. Po ashtu, Zaev ka theksuar se nuk ka kushte për zgjedhje të besueshme.

Ndryshe, sot nga VMRO-DPMNE përmes një njoftimi paralajmëruan se do të propozojnë që të dërgohet një letër e nënshkruar nga katër partitë më të mëdha, deri te presidenti Ivanov, në të cilën do të kërkohet rishqyrtim i vendimit për ndërprerje të procedimeve penale.

Ahmeti sot më herët ka realizuar takim me ambasadorët e SHBA-së Bejli dhe atë të BE-së, Orav.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.