Сообраќајот на патниот правец А3, обиколница Битола – Ресен, е нормализиран, информираат од АМСМ.

Како што се наведува во соопштението на АМСМ, свлечиштето на патниот правец е исчистено од екипите на ЈП „Македонија пат“ и сообраќајот е нормализиран.