fbpx

Сообраќајот на автопатот Катланово – Велес се одвива по една лента

-

На патниот правец Катланово-Велес е воведена привремена измена на режим на сообраќај поради изведување градежни работи, односно осветлување на тунелот Бел Камен, соопшти ЈП „Македонија пат“.

Сообраќајот ќе се одвива по една коловозна лента за што е поставена соодветна сигнализација.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Многу жртви во Источна Европа по првиот обилен снег

Обилните снежни врнежи оваа недела во првиот голем студен бран сезонава низ источноевропските држави резултираа со бројни жртви и оставија илјадници градови и села без струја. Во Молдавија, изминатиот викенд...