Во сообраќајната несреќа што се случила денеска околу 10.15 часот кај местото Чешмиче, на магистралниот пат Куманово – Крива Паланка, две лице се потешко повредени.

Сообраќајот сè уште е во прекин, а возилата се пренасочуваат по стариот пат.

Во несреќата учествувало теренско возило „тојота“ со косовски регистарски ознаки, управувано од С.Ф., и автомобил „рено меган“ со кривопаланечки регистарски ознаки, управувано од И.С. (52). Во „реното“ се наоѓале и двајца сопатници, 46-годишна жена и А.С. (19).