fbpx

„Сони“ ќе претстави таблет со 2к резолуција

-

Јапонскиот произведувач „Сони“ на саемот „Мобајл ворлд конгрес“ (МВК) во Барселона го претстави новиот таблет Xperia Z4 со екран со резолуција QHD, односно 2560 x 1440 пиксели.

Иако не открија дополнителни детали, се очекува овој уред да има дисплеј со дијагонала од 10,1 инчи.

Премиерата на уредот се очекува следниот вторник.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Повеќе од 11.000 учесници на скопските улици: Заврши 19то издание на Виз Ер Скопски маратон

Над 11.000 тркачи од повеќе од 45 земји од светот, утрово ги исполнија скопските улици со спортска атмосфера, натпреварувачки дух и многу задоволни лица. Ваква беше сликата на стартот...