Времето денеска ќе биде умерено облачно со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движи од минус 14 до седум Целзиусови степени.

Во Скопје, слично време, со температура од минус 7 до 5 Целзисови степени.

Утре ќе биде сончево и потопло со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Ќе има благ пораст на температурите.