Времето во земјава денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со умерена облачност.

УВ индексот ќе биде 9. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Утринската температура се движеше од 14 до 20 Целзиусови степени, а дневната температура ќе изнесува 30 до 39 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и многу топло, попладне со умерена облачност. УВ индексот ќе биде 9.

Утринската температура достигна до 19 Целзиусови степени, а дневната ќе се искачи до 38 степени.

Под влијание на многу топла воздушна маса, до средината на наредната недела времето ќе биде сончево и многу топло, а само в петок ќе има извесно зголемување на облачноста.