Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Температурата ќе се движи од минус еден до 22 Целзиусови степени.

Во Скопје слично време со температура од 5 до 19 Целзиусови степени.

Во следните денови ќе се задржи стабилно и топло време со мала до умерена облачност. Максималните температури ќе бидат над просекот за овој период од годината и на повеќе места ќе надминувааат 20 степени.