fbpx

Сончево и топло со температура до 37 степени

-

Времето денеска ќе биде сончево и топло, со услови за локален развој на облачност и со можност за повремени краткотрајни врнежи од дожд. Максилмалната дневна температура ќе искачи до 37 Целзиусови степени. УВ-индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје се очекува сончево и топло време, со максимална дневна температура до 35 Целзиусови степени.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Носталгија по диктатори: Хусеин, Гадафи и Асад

Чест наратив на Кремљ е дека ирачкиот лидер Хусеин, либискиот Гадафи и сирискиот Асад биле големи патриоти и имале добри социјални политики, но дека биле жртви на американскиот империјализам,...