Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Минималната температура ќе биде помеѓу 9 и 17, а максималната ќе достигне од 29 до 37 Целзиусови степени.

Во Скопје слично време со температура до 35 Целзиусови степени.

Дневните температури ќе бележат постепено опаѓање.