Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 17, а максималната од 29 до 36 Целзиусови степени. УВ индексот ќе достигне до 8.

Во Скопје слично време, минималната температура ќе биде 16, а максималната 35 Целзиусови степени .

И во наредните денови ќе продолжи периодот на стабилно, сончево и топло време со мала до умерена облачност. Наутро ќе биде по малку свежо, а дневната температура ќе биде во благо опаѓање.