fbpx

Сончево и суво време

-

Во Македонија денеска ќе биде сончево, со мала до умерена облачност. Претпладне, во котлините ќе има магла и ниска облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Температурата ќе се движи од 10 до 16 степени.

Во Скопје ќе преовладува слично време, со температура до 13 степени.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Според првичните резултати, Ангелова е нова ректорка на УКИМ

Актуелната проректорка за финансии, проф. д-р Билјана Ангелова предничи зад останатите петмина кандидати за ректор на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“. Како што за Мета.мк информираат од Универзитетската изборна...
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
udemy course download free
download intex firmware
Premium WordPress Themes Download
free download udemy course