fbpx

Снежното невреме во САД однесе 10 животи

-

Најмалку 10 лица загинаа во снежното невреме, кое ја зафати американската држава Њујорк.

Поради големите снежни наноси, кои достигнуваат висина и преку 1,5 метар, затворени се училиштата.

Националната гарда работи на расчистување на патиштата и на помагање на заробените лица во снегот.

Според информациите на американските медиуми, во одредени делови на државата Њујорк, снегот достигна висина од 2,5 метри. Метеоролозите јавуваат дека следниот викенд се очекуваат повисоки температури, што може да предизвика појава на поплави.

Матурантите договараат ресторани за прослава, но и учат за матурскиот испит

Откако наставата се нормализира во последниве недели после лажните дојави за бомби, матурантите се подготвуваат за претстојните прослави, но и за полагање на испитот на зрелоста. Годинава за прв...
Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
udemy free download
download karbonn firmware
Download WordPress Themes Free
free online course