Две патки преминуваат на пешачки премин за време на полицискиот час

Фото: Арбнора Мемети

Атиџе Муратова, главен лик од „Медена земја“ – македонски документарец номиниран за „Оскар“

Фото: Арбнора Мемети

Мигрантска криза во Турција и Грција

Фото: Арбнора Мемети

Последениот патнички авион кој слета на Меѓународниот аеродром во Скопје пред неговото затворање поради пандемијата

Фото: Арбнора Мемети

Првоаприлски снег

Фото: Арбнора Мемети

Имамот на Мустафа-пашината џамија, сам ја одржа молитвата за првиот ден на светиот месец Рамазан по рестриктивните мерки кои забрануваа собирање во верски објекти

Фото: Арбнора Мемети

Пoставувањето на Полската болница во кругот на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби

Фото: Арбнора Мемети

Една од првите жртви на ковид-19 во Македонија

Фото: Арбнора Мемети

Мурал во знак на благодарност на хероите од првата линија на фронтот

Фото: Арбнора Мемети

Топол летен бран со температура до 40 степени

Фото: Арбнора Мемети

Портрети на дел од персоналот на Итната медицинска помош во Скопје

Фото: Арбнора Мемети

Предвремени парламентарни избори за време на пандемија

Фото: Арбнора Мемети

Пливачката Ева Барамачева вежбаше 100 дена во својот двор за време на полицискиот час и затворањето на рекреативните центри

Фото: Арбнора Мемети

Доктор на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби држи за рака пациент кој се бори со ковид-19

Фото: Арбнора Мемети

Статуа фест во центарот на Скопје

Фото: Арбнора Мемети

Медицински персонал од Итната помош во 4 часот наутро пренесува пациент од неговиот дом до еден од ковид центрите во главниот град

Фото: Арбнора Мемети

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска со лисици на рацете спроведена во затвор

Фото: Арбнора Мемети

Скопје слави по фудбалската победа и пласманот на Европското првенство во фудбал

Фото: Арбнора Мемети

И оваа грејна сезона Македонија меѓу земјите со најзагаден воздух во Европа

Фото: Арбнора Мемети

Предновогодишната атмосфера на плоштадот Македонија во Скопје во исчекување на решение на ковид-19 пандемијата која однесе вкупно 2.503 животи на наши сограѓани

Фото: Арбнора Мемети