fbpx

Словенија: Бура ја претвори планината Јаворник во снежно кралство

-

Словенечкиот фотограф Марко Корошец, кој е специјалист за метеоролошки фаномени, направил фантастични фотографии по силното невреме што ја зафати Словенија.

По 10 дена силна бура, проследена со снег и со ниска температура, Корошец одлучил да се искачи на планината Јаворник за со својот апарат да го фати моментот. Кога се искачил на врвот, познатиот скијачки центар бил прекриен со мразулци, кои достигнувале должина и до еден метар.

– Ги сакам екстремните временски услови и досега имам видено многу интересни сцени, но ова ги надмина сите мои очекувања – вели Корошец.

Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Premium WordPress Themes Download
online free course
download karbonn firmware
Free Download WordPress Themes
udemy course download free