fbpx

Славјанка Петровска ја започна кампањата за лидер на СДСМ

Таа пред членството го презентираше „Манифестот за Социјалдемократија”, програмата со која, како што вели, планира големи реформи во СДСМ и со која ќе се врати победничкиот дух

-

Во матичната општинска организација Бутел, Славјанка Петровска ја започна кампањата за претседателка на СДСМ. Таа пред членството го презентираше „Манифестот за Социјалдемократија”, програмата со која, како што вели, планира големи реформи во СДСМ и со која ќе се врати победничкиот дух.

„Тоа е за доброто на државата. Благодарам на сите за масовата поддршка на првиот ден од кампањата“, напиша Петровска на својот профил на фејсбук.

Славјанка Петровска е една од четирите кандидати за лидер на СДСМ. За оваа позиција претенденти се и поранешниот министер за здравство и пратеник Венко Филипче, директорот на Дирекцијата за технолошко-индустриски развојни зони (ТИРЗ), Јован Деспотовски и актуелниот заменик-министер за информатичко општество и администрација, Александар Бајдевски.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Податочните центри во Ирска потрошиле повеќе струја од сите домаќинства заедно

Податочните центри во Ирска потрошиле повеќе струја од сите домаќинства во државата заедно, пренесува Гардијан. Според Државниот завод за статистика на Ирска, податочните центри искористиле 21 отсто од електричната енергија...