fbpx

Скопско ракометно дерби во „Борис Трајковски“

-

Македонското дерби во ракометната СЕХА-лига помеѓу екипите на Металург и Вардар ќе се одигра денеска во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје, со почеток од 20.15 часот.

Вардар е на третата позиција со 21 бод од девет натпревари, додека Металург е на шестата од седум натревари со 11 бодови.

Денеска од 20 часот играат и Борац (Босна и Херцеговина) и Мешков Брест (Белорусија).

 

Димитар и Тамара победници на денешната десеткилометарска трка на Водно

Димитар Петровски во машка конкуренција, кој истрча 10 километри за 30 минути и 8 секунди и Тамара Јолева Попов во женска конкуренција, која истрча за 41 минута и 11...
Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
download udemy paid course for free
download lenevo firmware
Free Download WordPress Themes
online free course