fbpx

СЈО денеска на прес-конференција ќе презентира нова истрага наречена „Таргет“

-

Специјалното јавно обвинителство на денешната прес-конференција, закажана за 11 часот, ќе ја презентира новата истрага наречена „Таргет“.

– Денеска со почеток во 11 часот, прес-конференција за новата истрага со назив „Таргет” – пишува на профилот на „Фејсбук“ на Специјалното јавно обвинителство.

Последен пат Специјалното јавно обвинителство излезе во јавноста на 20 октомври, кога обвинителките Фатиме Фетаи и Ленче Ристоска ги презентираа истражните постапки за случаите „Топлик“ и „Тендери“.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

„И мојот идентитет постои“ – се одржа Маршот за видливост на трансродовите лица

Под мотото „И мојот идентитет постои“, граѓани и активисти вчера попладне по петти пат во земјава маршираа за видливост на трансродовите лица. Маршот го организираше граѓанската иницијатива за заштита...
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
free online course
download micromax firmware
Download WordPress Themes Free
free download udemy paid course