fbpx

Сириските бунтовници зазедоа уште две села

-

Сириските бунтовници зазедоа две села што беа под окупација на сириските Демократски сили кои ги поддржуваат Курдите (СДФ).

Сириската опсерваторија за човекови права соопшти дека борците на СДФ и нивните сојузници се повлекле од селата Амарна и Аин ал Баид, по влегувањето на бунтовниците кои биле поддржани од турски тенкови.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Студентите во октомври треба да ги продолжат стипендиите

Корисниците на правото на студентска стипендија остварено во некоја од изминатите академски години, а кои ги исполнуваат договорните услови за продолжување на истото, од понеделник можат да ги достават...