fbpx

Штипјанец физички ја нападнал жената со која се разведува

Триесет и деветгодишниот маж вчера бил приведен од полициски службеници од СВР Штип

-

Триесет и деветгодишен маж од Штип вчера бил приведен од полициски службеници, кои постапувале по претходна пријава дека тој физички ја нападнал неговата 37-годишна сопруга со која се во бракоразводна постапка, соопшти Министерството за внатрешни работи (МВР).

„По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок“, стои во соопштението на МВР.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Податочните центри во Ирска потрошиле повеќе струја од сите домаќинства заедно

Податочните центри во Ирска потрошиле повеќе струја од сите домаќинства во државата заедно, пренесува Гардијан. Според Државниот завод за статистика на Ирска, податочните центри искористиле 21 отсто од електричната енергија...