fbpx

Северна Кореја ќе испрати амбасадор во Русија

-

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун ќе го испрати свој специјален претставник Чое Рионг-хае во Русија.

Севернокорејските медуми објавија соопштение за планираното заминување на Чое, но не прецизираа детали за датумот или за точната цел на патувањето.

 

„И мојот идентитет постои“ – се одржа Маршот за видливост на трансродовите лица

Под мотото „И мојот идентитет постои“, граѓани и активисти вчера попладне по петти пат во земјава маршираа за видливост на трансродовите лица. Маршот го организираше граѓанската иницијатива за заштита...
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
online free course
download xiomi firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
lynda course free download