fbpx

Селмани: Ова е дело на луѓе што сакаат да го оттргнат вниманието од реалните проблеми

-

Во Македонија нема никаква основа за етнички или за каков било конфликт, информациите за она што се случило во полициската станица во Гошинце не кореспондираат со тоа што моментално се случува во  општеството, изјавил за бугарската агенција „Бгнес“ Имер Селмани, поранешен вицепремиер и министер за здравство.

„Вакви нешта може да се во интерес на одредени центри. Денес, во 2015 година, нема шанси да се вратиме кон некое искуство од минатото. Сè треба да се решава по пат на дијалог и на интеграција. И проблемите во 2001 година завршија со дијалог“, рече Селмани.

Според него, ова може да е дело на луѓе што сакаат да го оттргнат вниманието на македонските граѓани од реалните проблеми кон нешто друго.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Османи: Оптимист сум дека со новата бугарска влада можеме да отвориме ново поглавје меѓу двете земји

Скрининг процесот со Европската Унија е во тек и се одвива со добра динамика врз основа на што ќе ги добиеме извештаите од скринингот и патоказот за отворање на...
Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy free download
download redmi firmware
Download Premium WordPress Themes Free
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=