При вчерашното уривање на авион на Бахами, загинаа сите девет патници и членови на екипажот.

Авионот „лир 36 егзекјутив џет“ полетал од главниот град на Бахамите, Насау, и се урнал околу 17 часот по локално време, при слетувањето на меѓународниот аеродром „Гран Бахами“, соопшти бахамското министерство за транспорт и авијација.

Сè уште не е позната причината за несреќата.