fbpx

Се распушта парламентот на Израел

-

Израелските пратеници денеска ќе гласаат за распуштање на парламентот за да се овозможи организирање на предвремени избори.

Денешното гласање е прелиминарно, а ќе се гласа следната недела, кога се очекува Кнесетот официјално да се распушти. Со тоа ќе се отвори пат изборите да се организираат две години порано.

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во вторникот смени два министра од центристичките партии, кои не се согласуваа со неговата политика, најавувајќи дека изборите ќе се одржат што е можно побргу.

Се очекува предвремените избори за се одржат во март следната година.

Уапсени три лица од струшко осомничени за полови дејства со деца

Струшката полиција уапси еден малолетник и две возрасни лица од струшките села Враништа, Драслајца и Мороишта поради основано сомнение за полови дејства со деца помлади од 15 години. Од Основното...
Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Premium WordPress Themes Free
udemy paid course free download
download micromax firmware
Download Premium WordPress Themes Free
free online course