fbpx

Се отвори Саем за мебел 2018 во „Борис Трајковски“

-

Од денеска почна 44. издание на Саем на мебел 2018 кој се одржува на нова локација, комплексот ВИП арена „Борис Трајковски“ и ќе трае до 14. октомври. На Саемот има повеќе од 70 изложувачи, над 150 брендови и странски изложувачи на површина од 8.000 метри квадратни.

„Посетителите Саемот ќе го видат во целост, протоколот на движење е направен според системот на „Икеа“ каде сите потребни нешта за едно домаќинство ќе се продаваат по неверојатни саемски попусти”,  изјави проект-менаџерот на Саемот на книгата, Сања Кондарко.

Во рамките на Саемот, денеска од 12 до 14 часот ќе се одржува дебата наменета за стручната јавност, на тема „Копирањето е опасно – оригиналот е за восхит”. Билетите се веќе во продажба преку онлајн сервисот „мк тикетс“ и на билетарата на Саемот на мебел. Билетите купени онлајн се со приоритетна брза лента на движење.

Работното време на саемот е секој ден, вклучувајќи го и 11 октомври од 10 до 20 часот.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

„Костал Македонија“ ќе вложи 50 милиони евра во фабрика за полначи на електрични возила

„Костал Македонија“ ќе инвестира нови 50 милиони евра во изградба на фабрика за производство на полначи за електрични и хибридни возила во периодот од јули 2023 до декември 2026...
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
online free course
download intex firmware
Download Premium WordPress Themes Free
lynda course free download