fbpx

Се огласи семејството на момчето кое уби 10 луѓе во белградското училиште „Владислав Рибникар“

На тој 3 мај завладеа вечна тишина во која секој ден немо плачеме од неизлечива болка, се огласило семејството

-

Семејството на К.К., седмоодделенецот кој со пиштолот на неговиот татко во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Врачар, Белград, уби 10 и повреди уште пет лица, по повеќе од 20 дена од масакрот, упатило сочувство до сите семејства на загинатите, пренесува Н1.

„На тој 3 мај завладеа вечна тишина во која секој ден немо плачеме од неизлечива болка и тага за секое невино дете што загина и за Драган, кој со толку љубов се грижеше за децата. Длабоко и искрено жалиме и упатуваме сочувство до секое семејство за нивната загуба, што е и наша загуба. Вечно во тага“, изјавиле од семејството, а пренела адвокатската канцеларија што ги застапува.

Нивниот син К.К., тринаесетгодишен ученик од седмо одделение, утрото на 3 мај на училиште со огнено оружје уби осум ученици и училишниот чувар Драган, а рани уште шест лица. Една од ранетите ученички, со тешки повреди на главата, им подлегна на повредите на 15 мај.

Државниот секретар во Министерството за здравство, Мирсад Џерлек, денеска изјави дека едно од повредените момчиња во масакрот во Белград, со сериозни повреди на вратот и на р’бетот, најверојатно ќе го продолжи лекувањето во Чикаго, САД.

Мајката на момчето беше сослушана во Вишото јавно обвинителство и сè уште е неизвесно дали таа ќе одговара за случајот. Таткото на К.К., со чие оружје беше пукано, се наоѓа во притвор, додека детето е под надзор во психијатриска установа.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Претседателот Стево Пендаровски на инаугурацијата на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган

Претседателот Стево Пендаровски, денеска на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган. Претседателот Стево Пендаровски честитајќи...
Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
free download udemy paid course
download huawei firmware
Download Nulled WordPress Themes
free download udemy paid course