fbpx

СДСМ: Погрешните политики на Трајановски се причината за загадениот воздух во Скопје

-

Коце Трајановски ја продолжува практиката на неговиот шеф, Никола Груевски, и лицемерно се однесува кон граѓаните на Скопје, реагираат од СДСМ, на најавата на актуелниот градоначалник дека ако добие уште еден мандат, ќе набави 20 нови двојни електрични автобуси што не го загадуваат воздухот

„Човекот кој ги исече дрвјата во Скопје и придонесе градот да стане најзагаден град во Европа, кој дозволи да се потрошат милиони евра на споменици и на барок, на автобуси кои не задоволуваат еколошки стандарди, денеска се сети дека нешто треба да се преземе за загадениот воздух. Лицемерни се ветувањата на Коце Трајановски за нови електрични автобуси. Што чекаше тој во изминатите години?“, стои во партиското соопштение.

Од СДСМ наведуваат дека и покрај укажувања на граѓаните и на стручната јавност дека на градот му се потребни нови електрични или автобуси на метан, Трајановски потроши милиони евра за дизел-автобуси што повеќе загадуваат.

„Заврши времето кога Трајановски можеше нешто да најавува. Времето на Трајановски и на Груевски во Скопје заврши. Граѓаните на Скопје нема да дозволат уште еден мандат за продолжената рака на Никола Груевски. На 15 октомври тие ќе ги казнат погубните политики на Трајановски и на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје и ќе изберат нова градска власт што ќе работи отворено, одговорно и во интерес на граѓаните“, велат од СДСМ.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Организаторите со напори да спречат провокации на протестот „Србија против насилство“

Српските пратеници Мирослав Алексиќ, Славица Радовановиќ и Срѓан Миливојевиќ, коишто се меѓу организаторите на протестите „Србија против насилство“ утре ќе се координираат со Полициската управа за Белград за да...
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
download udemy paid course for free
download lava firmware
Download Premium WordPress Themes Free
udemy course download free