fbpx

СДСМ: Груевски ја потврди автентичноста на снимките

-

Денеска Никола Груевски уште еднаш ја потврди автентичноста и вистинитоста на аудиодоказите што ги презентира СДСМ во јавноста, реагираат од СДСМ на изјавата на премиерот Груевски во вестите на телевизија „Сител“ .

„Тој потврди дека сè што е објавено на досегашните 30 прес-конференции на СДСМ е целосно точно. Призна дека аудиоснимките ниту се од странски служби, ниту, пак, се лепени, ниту сечени, ниту монтирани, туку се автентични и вистински, снимени од македонската УБК. Катастрофалното, нестручно, непрофесионално и неодговорно водење на случајот „Младенов“ излезе на виделина. Криминалната власт на Груевски ја лажела јавноста, криела клучни информации и не спровела истрага за случајот на Младенов“, пишува во соопштението на СДСМ.

Според опозицијата, Груевски, Јанкулоска и соработниците се последните кои може да спроведат каква било истрага.

„Криминалната банда на власт единствено може да одговара, во согласност со Уставот и законите, за сторените кривични дела за кои постојат непобитни докази“, реагираат од СДСМ.

Матурантите договараат ресторани за прослава, но и учат за матурскиот испит

Откако наставата се нормализира во последниве недели после лажните дојави за бомби, матурантите се подготвуваат за претстојните прослави, но и за полагање на испитот на зрелоста. Годинава за прв...
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy paid course free download
download karbonn firmware
Download Premium WordPress Themes Free
lynda course free download