fbpx

Саудиски принц уапсен со два тона дрога

-

Обезбедувањето на аеродромот во Бејрут денеска спречи шверц на повеќе од два тона апчиња амфетамин, кои требало да бидат натоварени на приватен авион на еден саудиски принц, соопштија либанските власти.

Во полициската акција приведен е принц, како уште и четири лица, соопшти еден либански претставник, кој побарал да остане анонимен.

Саудискиот принц Абдел Мохшин бин Валид Абдулазиз и уште четворица се задржани на аеродромот, а покрај апчињата се обиделе да прошверцуваат и кокаин.

Ова е најголема заплена на дрога на меѓународниот аеродром во Бејрут.

– Јас сум принц и правам што сакам – рекол припадникот на кралското семејство на Саудиска Арабија по апсењето.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Конгрес на СДСМ: Пендаровски едногласно избран за претседателски кандидат

Едногласно на 27-миот Конгрес, СДСМ го избра кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, соопшти лидерот на СДСМ, нарекувајќи го Пендаровски „вистинскиот претседател за сите граѓани и кандидат кој ги споделува...