Шест лица загинаа, а 19 се повредени откако бомбаши самоубијци денеска се разнесоа во либанско село во долината Бека на границата со Сирија.

Како што соопштија либанските власти, четворица терористи се саморазнеле, при што се убиени цивили. Меѓу повредените има и тројца либански војници.

Засега не е јасно кој е одговорен за нападот.