fbpx

Руската служба за безбедност потврди дека авионот во Египет го урнале терористи

-

Федералната служба за безбедност на Русија (ФСБ) соопшти дека биле пронајдени траги од експлозив во авионот што се урна над Шарм ел Шеик.

ФСБ наведува дека бомбата експлодирала во авион на компанијата „Метроџет“, по што леталото се урна на полуостровот Синај додека бил на пат за Санкт Петерсбург.

Причина за падот на авионот е „терористички напад“, се наведува во соопштението на руската безбедносна служба.

Русија за падот на авионот досега не зборуваше како за терористички напад.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Полицијата го уапси убиецот од Хром чија мајка запали стан за да го прикрие

Денеска во 14.20 часот на пидрачјето на населба Влае, во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција лишен е од слобода А.Д.(39)...