fbpx

Регистрирани 236 нови случаи на ковид-19, денеска нема смртни случаи

-

Министерството за здравство соопшти дека во последните 24 часа во земјава се направени 2.212 тестови, а регистрирани се 236 нови случаи на ковид-19, и тоа најмногу во Скопје – 125, Битола – 29 и Кавадарци – 12.

Од вкупниот број позитивни случаи на ковид-19 (236), регистрирани се 38 реинфекции.

Во изминативе 24 часа регистрирани сe 252 оздравени пациенти, а не се регистрирани смртни случаи од ковид-19.

Досега во земјава се направени вкупно 1.972.271 тестирања за ковид-19. Вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица од почетокот на епидемијата во земјава изнесува 306.947, бројот на оздравени пациенти е 296.166, на починати е 9.231, а бројот на активни случаи на ковид-19 изнесува 1.550.

МОН: Запишувањето вонредни ученици во медицинските училишта се става во мирување

Сите јавни средни училишта во државата кои имаат добиено верификација за изведување на настава од здравствена струка се известени дека запишувањето на вонредни ученици се става во мирување, почнувајќи...
Download Nulled WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
udemy course download free
download karbonn firmware
Premium WordPress Themes Download
online free course