fbpx

Работнички и Тетекс ќе се борат за трофеј

-

Работнички и Тетексќе се борат за трофејот во фудбалскиот Куп на Македонија на арената „Филип Втори“, вечерва во 20 часот.

Доколку победи, Работнички четврти пат ќе се радува на трофејот и ќе има можност да го одбрани. Тетекс двапати бил победник на ова натпреварување.

Натпреварот ќе почне во 20 часот.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Минчев, поради злоупотреби, најави укинување на балансерот

Министерот за јавна администрација Горан Минчев најави укинување на балансерот. Како причина за ова, тој рече дека балансерот во минатото бил предмет на злоупотреби. „Имавме случаи каде етнички Македонци се...