fbpx

Пукања во близина на американската амбасада во Анкара

-

Неколку пукотници вечерва се слушнале во близина на американската амбасада во Анкара, откако пред неколку часа беше убиен рускиот амбасадор во Турција, Андреј Карлов, пишува „Раша тудеј“.

Засега не е познато кој пукал ниту, пак, дали некој e повреден.

Американските власти јавија дека дошло до „безбедносен инцидент“ пред американската амбасада, која се наоѓа во близина на галеријата каде попладневно беше убиен рускиот амбасадор.

Британски „Експрес“ вечерва објави дека американската амбасада во Анкара е затворена по убиството на рускиот амбасадор. Вашингтон ги предупреди американските граѓани да ја избегнуваат областа каде што вечерва се случи нападот.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.
Superman Batman WonderWoman image by DC

Гал Гадот, Хенри Кавел и Бен Афлек ќе играат негативци во новите „DC“ филмови

Гал Гадот - една од најубавите актерки во Холивуд која има еврејско потекло и е најпозната по својата маркантна улога на „Wonder Woman“ (Вондервуман), заедно со Хенри Кавел, познат...