fbpx

Пронајдени се двете исчезнати малолетнички по кои се трагаше два дена

Девојчињата биле забележани кај продажен објект во паркот. По документирање на случајот, малолетничките ќе бидат предадени на родителите

-

Полицијата ги пронајде двете малолетнички по кои се трагаше од четвртокот и за кои на социјалните мрежи масовно се споделуваа повици.

Тинејџерките биле пронајдени попладнево на подрачјето на Бит Пазар од страна на полициски службеници од тамошната полициска станица. Девојчињата биле забележани кај продажен објект во паркот.

„Денеска (01.04.2023) во 13.30 часот на ул. „Џон Кенеди“, кај продажен објект во паркот, од страна на полициски службеници од Полициска станица Бит Пазар пронајдени се малолетничките М.К.(15) и А.А.(12), за кои на 30.03.2023 во вечерните часови беше пријавено дека се оддалечиле“, соопшти Министерството за внатрешни работи (МВР).

Од МВР додаваат дека по документирање на случајот, малолетничките ќе бидат предадени на родителите.

По двете девојчиња, од кои едната има 12, а другата 15 години, се трагаше два дена, откако таткото на помалото девојче во четвртокот ја пријави за исчезната.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

ВМРО-ДПМНЕ ги изгуби управните и надзорните одбори во битолските јавни претпријатија

Продолжуваат политичките препукувања во Советот на општина Битола. Со гласовите на советниците од СДСМ, на независната листа „Поинаку“ и на Левица, вчера доцна вечер беа разрешени членовите на управните...
Free Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
free download udemy course
download karbonn firmware
Download Premium WordPress Themes Free
udemy course download free