fbpx

Променливо време со температура до 37 степени

-

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево, а во попладневните часови се очекува да преовладува облачно и нестабилно време со услови за локални врнежи од дожд, кои ќе бидат поизразени во планинските делови од земјата.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен и од североисточен правец.

Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 34 до 37 Целзиусови степени. УВ-индексот ќе биде со вредност 8.

Во Скопје се очекува слично време, сончево преку ден, а попладне со услови за развој на облачност со повремен дожд, проследен со грмежи и со ветер.

Максималната дневна температура во главниот град ќе достигне до 34 Целзиусови степени.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

Aкадемската фела избира нов ректор на УКИМ, резултатите ќе се знаат попладнево

Редовни, вонредни професори, доценти и студенти - членови на универзитетски студентски собранија на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ денеска избираа прв човек на најстарата високообразовна институција во државата. Право...
Download Nulled WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download lenevo firmware
Download Nulled WordPress Themes
download udemy paid course for free