Во првата половина од денот, времето ќе биде променливо облачно, со повремен локален дожд и грмежи.

Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Ув индексот ќе биде 7.

Дневната температура ќе се искачи до степени.