Тринаесетгодишен ученик бил претепан од професор во училиштето на скопското село Студеничани. Момчето имало повреди на главата и побарало лекарска помош, пренесува „МКД“.

Чичкото на ученикот, во изјава за телевизија „Сител“, рекол дека инцидентот се случил во основното училиште „Наим Фрашери“.

Повеќе информации за случајот се очекува полицијата да соопшти во текот на денот.