Синоќа околу 21 часот, шеснаесетгодишник од гостиварското село Чегране, во салон за забавни игри, најпрво физички се пресметувал со седумнаесетгодишник од истото село, воедно и негов роднина, а потоа од панталоните извадил нож и му нанел убодна рана во левата нога, информираат од Секторот за внатрешни работи Тетово.

На местото на настанот е извршен увид и е пронајден шестаесетгодишникот. Неговиот нож е одземен за вештачење, а СВР Тетово работи на целосно расчистување на случајот.